TEL. +370 672 23666

KAS YRA PRF?

PRF  (angl. Platelet Rich Fibrin) – tai Dr. J. Choukroun Prancūzijoje išrastas inovatyvus, veiksmingas ir visiškai natūralus metodas, padedantis pasiekti geresnių rezultatų medicinoje ir estetikoje.

PRF yra skirtas kasdienių ir sudėtingų odontologinių, ortopedinių ir dermatologinių problemų sprendimui be chirurginės intervencijos. Šis metodas – vienintelis pasaulyje, kuriame naudojamas kraujo koncentratas yra praturtintas kamieninėmis ląstelės bei leukocitais, o tai žaibiškai mobilizuoja organizmo imunitetą, skatina audinių regeneracijos procesus. Klinikiniais tyrimais įrodyta, jog PRF greitina minkštojo ir kietojo audinio gyjimą bei regeneraciją, nes pagrindinė medžiaga – fibrinas – yra natūralus pamatas audinių regeneracijai ir naujų kraujagyslių susidaryme.

PRF procedūrų metu nenaudojami farmaciniai koaguliantai ir kiti priedai, todėl nėra paciento organizmo atmetimo reakcijos. Tai visiškai saugus ir inovatyvus gydymo metodas.

PRF MĖGINTUVĖLIAI

PRF kamieninėmis ląstelėmis ir augimo faktoriais praturtintas kraujo koncentratas naudojamas kaip krešulys arba injekuojamas skystis.

Advanced PRF (A-PRF) – trombocitų, leukocitų, kamieninių ląstelių, fibrino krešulys, kuris skatina greitesnę kaulo ir minkštųjų audinių regeneraciją. Iš fibrino, kaip iš korio, išsiskiria visi augimo faktoriai (VEGF, PDGF, TGF, Beta trombospondinas), sudarydami naujas kraujagysles.Iš šžio mėgintuvėlio galime gauti membrana, krešulį bei kamštį

Sticky Bone PRF (S-PRF) – tai fibrino, trombocitų, baltųjų kraujo kūnelių ir kamieninių ląstelių injekuojamas junginys. Gali būti naudojamas kaip skystis kaulo lipinimui arba injekcijoms į dantenas arba kaip didele membrana.

Injectable PRF (i-PRF) – tai fibrino, trombocitų, baltųjų kraujo kūnelių ir kamieninių ląstelių junginys. Gali būti injekuojamas į uždegiminę sritį. Panaudojimas – itin platus. Skatinamas itin greitas kaulų, minkštųjų audinių gijimas, sąnarių kremzlių regeneracija, nes:

  • Fibrinas veikia kaip papildoma ląstelinė matrica-korys.
  • Koncentrate daug kamieninių ląstelių.
  • Skatinimas augimo faktorių išskyrimas (Trombospondinas, VEGF, PDGF, TGF, Beta, BMP).

Procedūros eiga

PRF PLAČIAI TAIKOMAS:

KUO PRF SKIRIASI NUO PRP?

 

Kraujo koncentrato paruošimo metodikos yra dvejopos: PRF arba PRP.
Pagrindinis skirtumas tarp PRF ir PRP: naudojant įprastas raumenų tonusą mažinančias injekcijas ar užpildus, laikui bėgant, jų poveikis mažėja, o tuo tarpu PRF – didėja.
Augimo faktoriais prisotintas fibrinas gaunamas centrifuguojant kraują mažu greičiu, be jokių farmacinių priedų. Trombocitai lieka su visais augimo faktoriais, kamieninėmis ląstelėmis ir dideliu kiekiu leukocitų, o tai užtikrina kryptingą, diferencijuotą audinių regeneraciją ir vaskuliarizaciją.
Tuo tarpu PRP atveju kraujas yra apdorojamas farmakologinėmis medžiagomis, centrifuguojamas dideliu greičiu. Todėl yra prarandami leukocitai, o išgautų trombocitų sienelės dėl didelio centrifugavimo greičio yra pažeidžiamos, todėl regeneracinis efektas yra labai trumpas.

Palyginamosios schemos:

Į VIRŠŲ